ROBIN a ERNA - Archachatina marginata suturalis

24. května 2018 v 20:19 |  Já a šneci
Já a šneci (4): Robina a Ernu jsem si pořizovala naráz. Tihle dva plánovaní úplně nebyli, ale objevili se na prodej ve šnečí skupině, tak jsem neváhala rozšířit rodinku.

Nabídka prodeje dvou dospělých suturalisků - no tak to jsem neváhala a kontaktovala prodavající M.Edlmanovou, že bych o ně měla zájem. Poprvé mi přišli šneci poštou a to bylo 31.1.2018. Přes zimu bylo riskantní šneky poslat, ale prý redukovala chov ze zdravotních důvodů. Přicestovali oba zabalení do hlíny v krabičce obložené polyesterenem a novinami v kartonové krabici. Byli dost studení po cestování, ale probrala jsem je přiměřeně vlažnou vodou a byli v pořádku.
Robin byl o něco větší a je stále. Je to momentálně můj největší šnek co se váhy týče. Erna byla o něco menší a Robina nepřekonala. Jinak abych to uvedla na pravou míru - šnek je hermafrodit, to víme od školy. Je jedno jestli jim dáte holčičí nebo klučičí jména. Já je vybírala podle datumu z kalendáře. Robin a Erna mají svátek 30.1., takže když ten den byli zabalení a odesláni - sice mi přišli 31.1., ale dostali jména podle datumu z 30.1. (To samé Karel a Baltazar - jméno je svátek v den, kdy jsem je koupila.)

FOTO: Takhle mi přišli moji první šnečkové poštou (ještě zabalení v izolované krabici formou EMS).

FOTO: Robin a Erna pár dní po nastěhování ke Karlovi a Baltazarovi.

Jméno: Robin
Narozen: cca září 2016
Koupen: 31.1.2018
Váha při pořízení: 287 g

Jméno: Erna
Narozen: cca září 2016
Koupen: 31.1.2018
Váha při pořízení: 245 g
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.